Reklam
Reklam

Çağlayan'dan Karaman'a Yeni OSB Müjdesi

Yeni bir organize sanayi bölgesi alanı için yapılan girişimler sonuç verdi

Çağlayan'dan Karaman'a Yeni OSB Müjdesi

Yeni bir organize sanayi bölgesi alanı için yapılan girişimler sonuç verdi

Çağlayan'dan Karaman'a Yeni OSB Müjdesi
Editor: Murat Özünal
05 Kasım 2019 - 22:02

Yeni istihdam alanları açılacak, binlerce kişiye yeni iş kapısı sağlayacak Yeni Organize Sanayi Bölgesi müjdesi.

1990 yılında ilk defa kurulan Karaman Organize Sanayi Bölgesi artık sanayicilere ve yeni yatırımcıların ihtiyaçlarına cevap veremez hale gelmişti. Yeni bir organize sanayi bölgesi alanı için yapılan girişimler sonuç verdi. 

AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan yaklaşık 200 hektar büyüklüğünde olacak yeni Organize Sanayi Bölgesi müjdesini bir açıklama yaparak duyurdu. 

AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan'ın Açıklaması;

"1990 yılında 50 hektar alan üzerine kurularak 29 yıl içerisinde gıda ağırlıklı işletmeler ile 1.024 hektarlık alana ulaşarak, 11 bin kişinin istihdamı sağlanan Karaman Organize Sanayi Bölgesinin, İlimizin mevcut sektörel dağılım dikkate alındığında üretim yelpazenin genişletilmesi, yeni girişim ve istihdam alanlarının oluşturulması için, Ayrancı karayolunun 26. Km’sinde 194 hektar büyüklüğünde Yeni Organize Sanayi yerleşim alanı belirlenmiş ve tapu tescil işlemleri tamamlanmıştır.

Yeni Organize Sanayi yerleşim alanını yatırımcılara, vatandaşlarımıza ve İlimize hayırlı uğurlu olsun. 

Bütün Karamanlı hemşehrilerimiz adına Cumhurbaşkanımıza, İlgili Bakanlıklarımıza, Vekillerimize, Çevre Şehircilik İl müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederim."

Bu haber 1076 defa okunmuştur.