Reklam
 • Reklam
BELEDİYELER SOSYAL MEDYADAKİ ‘BURLUMBUŞ’ OTU KREMİ İLE...

BELEDİYELER SOSYAL MEDYADAKİ ‘BURLUMBUŞ’ OTU KREMİ İLE İLGİLİ UYARI YAPTI

02 Kasım 2018 - 14:43
Reklam

Sosyal Medyada, özellikle facebook sayfalarında ‘burlumbuş’ otunun tanıtımını ve satışı yapan İnternet siteleri reklamlarında  belediyelerimizin isminin ve resmi logosunun kullanılarak ve de bu konuda belediyelerimizin desteğinden ve denetiminden faydalanıldığına dair çıkan reklam içerikli sayfa ve reklamlara karşı Karaman Belediyesi ile Göktepe Belediyesi vatandaşları uyararak, bu tür reklamlara inanılmdamasını belittiler ve Belediyeler ilgililer hakkında da yasal işlem yapıldığını belirttiler.

İşte Konu ile ilgili Karaman Belediyesi ve Göktepe Belediyelerinin duyuruları;

KARAMAN BELEDİYESİ’NDEN DUYURU

“Son zamanlarda vatandaşlarımızdan gelen bazı şikâyetlerin incelenmesi neticesinde, şehrimizde de yetişen burlumbuş otunun tanıtımını ve satışı yapan www.burlumbusotujeli.com” isimli internet sitesinde belediyemizin isminin ve resmi logosunun kullanıldığı ve de bu konuda belediyemizin desteğinden ve denetiminden faydalanıldığına dair intiba oluşturulduğu tespit edilmiştir.

Öncelikle vurgulamak isteriz ki, belediyemizin izni ve bilgisi olmadan ismini ve resmi logosunu kullanarak halkımızda hatalı bir intiba oluşmasına sebebiyet veren kişiler hakkında gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır.

Bununla birlikte söz konusu tanıtım ve satışın belediyemizle hiçbir ilişkisi olmadığını, belediyemizin resmi veya gayri resmi herhangi bir bağı olmayan bu tip tanıtımlara halkımızın itibar etmemesi gerektiğini kamuoyuna saygıyla sunarız.”

KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR

“Son zamanlarda bazı sahte sosyal medya hesapları ile Göktepe Belediyemizi ilişkilendiren yayınlar dolayısıyla bazı hususlarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamaların yapılması zarureti ortaya çıkmıştır.

Son zamanlarda sahte Sosyal Medya hesapları ve internet üzerinden satışı yapılan eklem ağrılarını tedavi ettiği iddia edilen burlumbuş otu adı altında satışı yapılan ilacın Belediyemiz ile ilgisi bulunmamakta, dolandırıcı kişi veya  kişiler tarafından satılan, sağlık açısından da yararı olup olmadığını bilmediğimiz korsan,yasadışı ilaç hakkında Sarıveliler Cumhuriyet Başsavcılığına Belediyemiz adına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Dolandırıcılık amacıyla yapıldığı anlaşılan bu tür girişimlere, vatandaşlarımızın hiçbir şekilde itibar etmemeleri gerekir.

Vatandaşlarımızın Belediyemizin adını kullanarak satılan bu ilaca itibar etmemelerini rica ederiz.

Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.”

Bu haber 3989 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • ahmet gürlek
  2 ay önce
  ben sipariş vermiştim ödeme bicimi yüzünden vazgectim ve bana ha bire mesaj atıp ürününüzü almazsanız 6 bin tl lik dava acacaklarını söylediler bende savcılıga suc duyurunda bulunucam bunlar resmen do***dırıcı milletten ne kopardılar kar diyorlar sakın itibar etmeyin tefon numarası 08504410778 o*** numaraya sakın aldanmayın sahtekar bunlar.
 • Eyla candan
  2 ay önce
  Bunlar do***dirici.ben de belediye kanali ile satiliyor diye aldim,faturasiz gelince suphelendim,biraz surdum,feci alleri oldum,butun bacaklarim kabardi,belediye ile ilgisi olmadigini ogrendim,telefon ettigimde bizden almamissiniz kaydiniz yok dizlaeinden rahatsiz o*** epry insani do***dirdilar suc duyurusunda bulunsam ne faydasi olacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN’DA TIR İLE OTOBÜS ÇARPIŞTI: 5 YARALI
KARAMAN’DA TIR İLE OTOBÜS ÇARPIŞTI: 5 YARALI
BAŞPINAR TARIM SEMPOZYUMUNDA TÜRKİYE’DEKİ KIRMIZI ET ÜRETİCİLERİNİ TEMSİL ETTİ
BAŞPINAR TARIM SEMPOZYUMUNDA TÜRKİYE’DEKİ KIRMIZI ET...