Reklam
Reklam

Bayram: "Çiftçimizin alınterine emeğini gasp ediyorlar yazıklar olsun"

Bayram: "Çiftçimizin alınterine emeğini gasp ediyorlar yazıklar olsun"

Bayram:
Editor: Murat Özünal
19 Eylül 2020 - 12:37

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, ıskarta elma konusunda açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Bayram, "Elma üzerine Karaman’da yatırımları olan firmaları  ve onların ruhuyla aracılık yaparak alım yapan çiftçimizin sırtından para kazanan Allah korkusu olmayanları Allah’a havale ediyorum..

Satın alınan ıskarta elmalardan üretilen 

konsantre ihracata gidiyor  dövizdeki büyük artışa rağmen  bazı firmalar üretimi Karaman’da yaptıkları için nakliye avantajı var tüm bunlara rağmen çiftçimizin alın terine emeğini gasp ediyorlar yazıklar olsun..

Karaman’da 2 yıldır yakın takip ettiğimiz mücadele ettiğimiz firmalar rekabet oluşmaması için  küçük firmalara her türlü baskıyı yapan bu firmalarla Karaman Ziraat Odası olarak tüm gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz...

Üreticimizin ıskarta elmasını  değeriyle satması için  süreci yakın takip ediyoruz..

Elma ıskarta alım merkezlerini sürekli ziyaret edip fiyatları yakın takip ediyoruz. Iskarta elmaları alım merkezlerine satmaya gelen üreticilerimizi ile  sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulunmaya devam ediyoruz..

Tüm bu zor şartlarda olumsuzluklara rağmen ilimizde geçen yılda alım yapan , bu yıl 60-70-krş arası alım yapan Göknur Firmasına ve yetkililerine teşekkür ediyorum." dedi.

Bu haber 1400 defa okunmuştur.