Reklam
Reklam

Başkan Zorlu’dan Farkındalık Haftası Mesajı

Başkan Zorlu’dan Farkındalık Haftası Mesajı

Başkan Zorlu’dan Farkındalık Haftası Mesajı
Editor: Murat Özünal
04 Kasım 2019 - 14:42


Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Farkındalık Haftası nedeni ile yayınladığı mesajında şöyle dedi; 

“Lösemili Çocuklar Haftası minicik bedenlerde olan kocaman yüreklerin sevgi ile kucaklaşacağı, toplumsal farkındalığın oluşturulacağı bir haftadır. Lösemi bir kan hastalığıdır ve kan hücrelerimizin yapım yeri olan kemik iliğinde ortaya çıkar.

Lösemi tedavi edilebilen bir hastalıktır ve mutluluk en önemli ilaçlardan birisidir. Onları mutlu ederek ve onlara destek olarak bu hastalığı yenebileceklerini bilmeliyiz. Biliyoruz ki bu hastalıklarda en önemli tedavi moraldir. Bizlerde onların morallerini yükseltmek umutlarını yeşertmek için elimizden geleni yapmalıyız. Her şeyden önce bu bizim insani ve vicdani bir görevimizdir.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın Lösemi ile mücadelelerinde her zaman yanlarında olduğumuzu belirterek, Bu duygu ve düşüncelerle 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nın toplumumuzda farkındalık oluşturmasına vesile olmasını temenni eder, kanserle mücadele eden tüm vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim.”


Bu haber 364 defa okunmuştur.