Reklam
Reklam

BAL'a Çıkacak Takım Kura İle Belli Olacak

Belirlenecek Takım BAL'da Karaman'ı Temsil Edecek

BAL'a Çıkacak Takım Kura İle Belli Olacak

Belirlenecek Takım BAL'da Karaman'ı Temsil Edecek

BAL'a Çıkacak Takım Kura İle Belli Olacak
Editor: Murat Özünal
14 Ağustos 2020 - 11:28

TFF yerel liglerden BAL’a (Bölgesel Amatör Lig) çıkacak takımlar hakkındaki kararını verdi. 

Alınan karara göre; Kılbasan Karadağ Spor ile Kazımkarabekirspor arasında kura çekilecek. 

Daha sonra kurada ismi çıkan takım ile diğer grubun birincisi Sudurağı Gençlerbirliği arasında bir kura daha gerçekleştirilecek. 

O kura da ismi çıkacak olan takım ise; gelecek sezon Karaman'ı BAL'da temsil etmeye hak kazanacak.

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez, yaptığı açıklamada, “Değerli ASKF Başkanlarım. Bilindiği gibi TFF Yönetim Kurulumuz, 2019-2020 sezonunda Kovid-19 nedeniyle maçları durdurulan Bölgesel Amatör Lig ile ilgili olarak 11 grubun birincisi ile grup birincileriyle 3 puan aralığında olan 9 takımın TFF 3.Ligine alınmasına karar vermiştir. BAL ile ilgili alınan diğer kararlar şöyledir. - 2019 – 2020 Sezonunda BAL’dan AFDK kararı ile bir alt lige düşürülen 4 (dört) takım hariç hiçbir takıma küme düşme uygulaması yapılmayacaktır.  

2019-2020 Sezonu BAL Statüsündeki hükümlere uygun olarak BAL takımları ile baraj müsabakası oynama hakkı elde eden yerel lig takımları arasında baraj müsabakası oynanmayacaktır. BAL takımları BAL’da kalmaya devam edecek, yerel lig takımları da direkt BAL’a çıkacaklardır.  81 ilimizdeki en üst yerel liglerden BAL’a yükselme ile ilgili olarak EK:1’de ligleri yarım kalan en üst yerel liglerle ilgili illerin statülerine göre belirlenen esaslar ve EK:2’de bu esaslar doğrultusunda yerel ligden BAL’a çıkacak takım sayıları ve takım isimleri bulunmaktadır. Bilgilerinizi rica eder, 2020-2021 sezonunda BAL’da yer alacak tüm kulüplerimize başarılar dilerim” dedi. 

2019 – 2020 FUBOL SEZONUNDA YEREL LİGDEN BÖLGESEL AMATÖR LİGE ÇIKACAK TAKIM SAYILARI VE İSİMLERİ 

KARAMAN

Kılbasan Karadağspor Ve Kazım Karabekirspor Takımları Arasında Kura Çekilecek. Kurada Çıkan Takım İle Diğer Grup Birincisi Olan Sudurağı Gençlerbirliği Takımı Arasında Bir Kez Daha Kura Çekilecek.

ANTALYA

Korkuteli Belediyespor

Demre Belediyespor

BURDUR

Yeşilova Belediyespor

DENİZLİ

Serinhisarspor

Bağbaşı Zeytinköyspor

ISPARTA

Isparta 32 Emrespor

KONYA

Gölyazı Belediyespor

Çatalhüyük Çumra Belediyespor

MUĞLA

Gümüşlükspor

Bu haber 1277 defa okunmuştur.