Reklam
  • Reklam
BAKAN ELVAN 76 DÖNÜMLÜK YEŞİL ALANI KURTARDI
Reklam

BAKAN ELVAN 76 DÖNÜMLÜK YEŞİL ALANI KURTARDI

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Mezitli’de 76 dönümlük alanı kaplayan yeşil alanın Otelcilere bırakılmaması için bölge halkının direnişine kulak verdi.

26 Şubat 2018 - 10:51

BAKAN ELVAN 76 DÖNÜMLÜK YEŞİL ALANI KURTARDI
    *76 dönümlük bir alanı savunan ve siyaset üstü bir mücadele sergileyen bölge halkı Bakan Elvan’a minnet duydu. 
    Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Mezitli’de 76 dönümlük alanı kaplayan yeşil alanın Otelcilere bırakılmaması için bölge halkının direnişine kulak verdi.
    Bakan Elvan,  Mülkiyeti TOKİ’ye geçen Tece sahilindeki Hazine’ye ait 76 dönümlük imar planında yeşil alan ve spor alanı olarak görünen parseller için iki şirket adına verilen Turizm Yatırımcı Belgesi’nden bir sonuç çıkarılmaması gerektiğini aktararak halka güvence verdi.
    HALK MİNNET DUYDU    
    Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı telefonla arayarak bir süredir gündemde olan Tece Deniz Mahallesi’nde bulunan 76 dönümlük denize sıfır park ve spor alanı olarak ayrılmış yerde TOKİ’nin ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hiçbir uygulamasının olmayacağını söyledi.
    Başkan Tarhan, yaşanan gelişme üzerine basın açıklaması yaparak Bakan Elvan ve yasal direnme hakkını kullanan herkese teşekkür etti.
    ELVAN’DAN PARK VE SPOR ALANI GÜVENCESİ
    Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı telefonla arayarak, Mersin halkının umutla beklediği müjdeli haberi verdi. Bakan Elvan ile yaptığı görüşmeyi aktaran Başkan Tarhan, “Bakanımız Sayın Lütfi Elvan, beni aradı. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Turizm Bakanlığı ile görüştüğünü belirterek, Mülkiyeti TOKİ’ye geçen Tece’de ki Hazine’ye ait 76 dönümlük imar planında yeşil alan ve spor alanı olarak görünen parseller için iki şirket adına verilen Turizm Yatırımcı Belgesi’nden bir sonuç çıkarılmaması gerektiğini aktardı. Kendisinin konuyla yakından ilgilendiğini, Mersin kamuoyunun endişe etmemesine neden olacak bir durumun söz konusu olamayacağını bildirmişlerdir” şeklinde bilgi verdi.
    TEŞEKKÜR
    Uzun süredir sürdürdükleri mücadelenin olumlu bir şekilde sonuçlanmasından duyduğu mutluluğu ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Tece’de ki söz konusu arazi hususunda Bakan Lütfi Elvan’ın gösterdiği duyarlılığa teşekkür ediyorum. Bize bu alanın amacına uygun olarak kullanacağı yönünde güvence vermiştir. Ayrıca, bu süreçte yasal direnme hakkımızı kullanırken yanımızda yer alarak, desteklerini esirgemeyen Tece ve Mersin halkına, milletvekillerimize, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine ve meslek odalarımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi.
    Başkan Tarhan, “Toplam 76 dönümlük bir alanı savunurken siyaset üstü bir mücadele sergiledik. Direndik, mücadele verdik ve başardık. Kent adına ortak sorunlarda değişik siyasi görüş ve düşüncede ki insanların birlikte yasal direnme hakkını kullandıkları zaman, nasıl sonuca gidilebileceğini, başarı sağlanacağını Tece olgusunda tüm kamuoyuna göstermiş olduk” diye konuştu.


 

Bu haber 2987 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ali aktaş
    9 ay önce
    aynı elvan karaman vekili iken yeşil a***ları koruyanları görevden almıştı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DURAN AHMET DİNÇER TOPRAĞA VERİLDİ
DURAN AHMET DİNÇER TOPRAĞA VERİLDİ
GÜL, DAVUTOĞLU VE ELVAN KARAMAN'A GELİYOR
GÜL, DAVUTOĞLU VE ELVAN KARAMAN'A GELİYOR