Reklam
Reklam

Bakan Açıkladı: "Konya-Karaman Hızlı Tren Hattı Yıl Sonuna Hizmete Giriyor"

Bakan Açıkladı: "Konya-Karaman Hızlı Tren Hattı Yıl Sonuna Hizmete Giriyor"

Bakan Açıkladı:
Editor: Murat Özünal
21 Mayıs 2020 - 10:55

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Konya-Karaman Hızlı Tren hattının yıl sonu itibariyle işletmeye başlayacaklarını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Karaman-Ulukışla Hızlı Tren Projesi inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

İncelemenin ardından bir açıklama yapan Karaismailoğlu, ""Konya-Karaman hattımızın uzunluğu 100 kilometredir. Altyapısı ve üstyapısı bitmiş durumda. Sinyalizasyon için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah hedefimiz yıl sonu itibarıyla işletmeye başlamaktır. Yine Karaman-Ulukışla hattımızda çalışmalarımız hızla devam ediyor. TCDD'nin ülke genelinde 1500'ün üzerindeki şantiyesinde çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor." dedi.

Bakan Karaismailoğlu, ""Yine Konya-Karaman ve Karaman-Ulukışla bu hedeflerimizin içerisinde. Birisi 100 diğeri ise 135 kilometre. Ulukışla'yı bağladıktan sonra Akdeniz'e inmeyi hedefliyoruz. Bunun için projelerimizi tamamladık. En kısa zamanda finans konusunu da hallettikten sonra ihaleye çıkacağız." diye konuştu.


Bu haber 587 defa okunmuştur.