Reklam
Reklam

Ayrancı Millet Kıraathanesi açıldı

Ayrancı İlçesinde Millet Kıraathanesi düzenlenen törenle açıldı

Ayrancı Millet Kıraathanesi açıldı

Ayrancı İlçesinde Millet Kıraathanesi düzenlenen törenle açıldı

Ayrancı Millet Kıraathanesi açıldı
Editor: Murat Özünal
24 Mayıs 2019 - 10:18
Reklam

Karaman Valisi Fahri Meral, Ayrancı İlçesinde Millet Kıraathanesi açılış programına katıldı.

Ayrancı Çok Programlı Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen açılış programında, okul önünde gerçekleştirilen halk oyunları ekibinin gösterisi katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi. 

Daha sonra “Ayrancı Millet Kıraathanesi” hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Candan’ın yapmış olduğu bilgilendirme konuşmasının ardından, okul kütüphane verilerine göre en fazla kitap okuyan ilk üç öğrenciye Vali Fahri Meral tarafından ödülleri verildi.

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen “Ayrancı Millet Kıraathanesi” Ayrancı Çok Programlı Anadolu Lisesi binasında Vali Meral ve protokol üyeleri tarafından hizmete açıldı.

Açılışın ardından, Cumhurbaşkanımızın başlattığı ve tüm yurda yayılan Millet Kıraathanesi’nin Ayrancı ilçemize hayırlı olmasını dileyen Vali Fahri Meral, kıraathanede incelemelerde bulunarak, kıraathanenin bölümleri hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Açılış programının ardından okulun Robotik Atölyesinde incelemelerde bulunan Vali Meral, atölye hakkında yetkililerden bilgiler alarak okuldan ayrıldı. 

Gerçekleştirilen Ayrancı Millet Kıraathanesi açılış programına; Vali Fahri Meral, Ayrancı Kaymakamı Mehmet Göze, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Yener Terlemez, ilçe daire müdürleri, Ayrancı il genel meclis üyeleri, okul idaresi, öğrenciler,  öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber 1171 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum