Ysk Kesin Aday Listesini Açıkladı, Karaman Adayları Değişmedi
7 Haziran Genel Seçimleri için Seçim Takvimi gereği Yüksek Seçim Kurulu (YSK) dün Patilerin Milletvekili kesin aday listelerini dün yayımladı.
YSK KESİN ADAY LİSTESİNİ AÇIKLADI, KARAMAN ADAYLARI DEĞİŞMEDİ
7 Haziran Genel Seçimleri için Seçim Takvimi gereği Yüksek Seçim Kurulu (YSK) dün Patilerin Milletvekili kesin aday listelerini dün yayımladı.
Geçtiğimiz günlerde yayımlanan geçici aday listelerinde Karaman’daki seçime katılacak parti sayısı ve aday listelerinde herhangi bir değişiklik görülmedi.
İşte YSK’nın Karaman’da seçime katılacak Siyasi Parti ve kesin Milletvekili aday listesi;
KARAMAN İLİ SEÇİM ÇEVRESİ
MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ KESİN ADAY LİSTESİ
ADI-SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
DOĞRU YOL PARTİSİ
1-Turgay Albayrak Orta Serbest
2-Hüseyin Bilgin İlk Serbest
ANADOLU PARTİSİ
1-Zeki Cengiz Yüksek Mali Müşavir
2-Alper Göz Orta Esnaf
HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ
1-Serhat Ekinci Yüksek Tekniker
2-Hatice Gedük İlk Ev Hanımı
KOMİNİST PARTİ
1-Hatice Maviş Yüksek Emekli Öğretmen
2-Handan Türkeli Yüksek Yönetmen
MİLLET PARTİSİ
1-Salih Misral Yüksek Eğitimci
2-Mustafa Sayar Orta Esnaf
HAK VE ADALET PARTİSİ
1-Seçkin Kılıç Orta Yönetici
2-Münire Burkaş İlk Yönetici
MERKEZ PARTİ
1-Murat Seydioğlu İlk Emekli
2-Ökkeş Kaya İlk Serbest
TOPLUMSAL UZLAŞMA REFORM
VE KALKINMA PARTİSİ
1-Caner Kızılkaya Yüksek Serbest
2-Mehmet Bildik Orta Serbest
HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ
1-Nurgül Kuşçu Orta Ev Kadını
2-Yahya Kemal Keçeci Yüksek İşçi
LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
1-İlhan Cantürk Yüksek Makine Mühendisi
2-İlker Tekbaş Orta Serbest
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1-Mehmet Ural Yüksek Sağlık Denetçisi
2-Mehmet Alagöz Yükesk Öğretim Üyesi
HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ
1-Hüseyin Mertoğlu Yüksek Eğitimci
2-Sibel Çelik Orta Serbest
SAADET PARTİSİ
1-Ali Çiftçi Yüksek Emekli
2-Hüseyin Çoban Yüksek Emekli
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1-Mustafa Cem Kağnıcı Yüksek Mühendis
2-Uygar Talay Yüksek Eczacı
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1-Recep Konuk Yüksek Öğretmen
2-Recep Şeker Yüksek Doktor
DEMOKRATİK SOL PARTİ
1-Ayhan Karademir Orta Müteahhit
2-Sinan Doğan İlk Esnaf
YURT PARTİSİ
1-Belma Özaydemir Yüksek Mühendis
2-Tuncay Kalaycı Orta Serbest
DEMOKRAT PARTİ
1-Leyla Berber Orta Ev Hanımı
2-Cemil Can Orta Serbest
VATAN PARTİSİ
1-Yücel Bağırgan Yüksek Mühendis
2-Halis Kuş Yüksek Emekli
BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
1-Abdurrahman Kaplan Orta Enerji Proje Danışmanı
2-Hasan Konukseven İlk İş Adamı