Reklam
Reklam

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tunç yeniden Başkan seçildi

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tunç yeniden Başkan seçildi

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tunç yeniden Başkan seçildi
Editor: Murat Özünal
12 Eylül 2020 - 18:13
Reklam

AK Parti Karaman Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi Kemal Kaynaş Stadyumunda gerçekleştirildi.

Kongreye, AK Parti Karaman milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İç Anadolu Bölge Koordinatörü Mehmet Sait Kayan ile delegeler katıldı.

Divan Kurulunun seçilmesinin ardından Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Karaman İl Koordinatörü Mehmet Sait Kayan konuşma yaptı.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç ise AK Parti'nin güven partisi olduğunu dile getirerek, "AK Parti umuttur, kalkınmadır. Sen ben kavgasına düşmeden, bıkmadan, usanmadan davamıza sahip çıkmalıyız. Köy ve mahalleleri gezerek vatandaşlarımızı dinledik bundan sonra da devam edeceğiz." dedi.

AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, yaptığı konuşmada, AK Parti ailesinin en önemli özelliğinin gönül bağı ile bağlılık olduğunu söyleyerek, bu büyük ailenin her ferdinin dava bilinci ile hareket ettiğini açıkladı. 

Çağlayan, "Her bir arkadaşımız milletimizin omuzlarımıza yüklediği kutsal emanetin aynı derecede sahibi, sorumlusu ve takipçisidir. Hepinizin bildiği gibi 19 yıl önce haksızlığın ve adaletsizliğin zirve yaptığı, milletin düşman görüldüğü, inançların hafife alındığı bir dönemden bugünlere geldik. Bugün tüm dünyanın gıpta ile baktığı, dünyanın on altıncı büyük ekonomisine ulaştık." dedi. 

 AK Parti Karaman Milletvekilleri Selman Oğuzhan Eser ve Recep Şeker birer konuşma yaptı.

Ardından mevcut Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç ve Mehmet Sami Şahin adaylık için hazırladıkları listeleri divan kuruluna teslim etti.

Mehmet Sami Şahin'in adaylığı bilinmeyen nedenle  AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İç Anadolu Bölge Koordinatörü Mehmet Sait Kayan tarafından düşürüldü. Ardından seçime tek liste ile devam edildi.

seçimde mevcut Başkan Feyzullah Tunç, 238 oy alarak yeniden Merkez İlçe Başkanı seçildi.

ŞAHİN'DEN AÇIKLAMA

Şahin ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bgün gerçekleştirilmekte olan AK Parti Karaman Merkez İlçe Kongresinde açıklamış olduğum adaylık vesilesi ile kongrede divana sunduğum listem divan başkanı tarafından kabul edilmemiştir. Demokrasinin inancına sandığın adaletine güvenilmemesi asla kabul edilemez. Adaylığım süresince gece gündüz demeden delege delege gezerek demokrasinin gereğince oy istediğimiz onlarca insan emeğinin vebali çöpe atılamaz. Emek veren o insanların vebalini orada hür iradesi ile seçim yapacak olan delegelerin iradesine ve sandığın adaletine gem vurulması asla kabul edilemez. Gerekli itirazlar şahsım tarafından yapılacaktır. Böyle bir durumun oluşmasından sorumlu şahıslar bunun vebalini onlarca insanın ve AK Partimizin geleceğini belirlemede en büyük hak sahibi olan delegelerin vebalini kimse ödeyemez."

Asil Liste Şu Şekilde:

BİLAL KORKMAZ, MUSTAFA GÜLCAN, ALİ ERTEM, KEMAL TOPRAK, HİCRAN AKGÜL, MEHMET ALİ ÖZDEMİR, OSMAN ÜNÜVAR, ABDÜL KADİR GÜL, CEM DİŞÇİ, YONİS KARTAL, HİLMİ CANMAYA, ÖMER ÖZDEN, ALİ İHSAN KUTBAY, SULTAN KESKİN, FAHRİ UYSAL, ABDULLAH YENİ, HÜLYA TARTAN, GÜLSER DİNÇ, MEVLÜT DURMAZ, ANIL ERDAŞOGLU, MEVLÜT KAYIŞ, ŞEYMA GÜDER, MUSTAFA KÜÇÜKBASMACI, RECEP ANKARALI, ABDULLAH RECEP KOCA, İLYAS UYSAL, MEMİŞ ÖZDEMİR, BANU BOZKURT, ZÜBEYDE AYDAOĞDU

Bu haber 1188 defa okunmuştur.