Reklam
Reklam
Reklam

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI İÇİN KRİTİK GÜN 18 KASIM

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI İÇİN KRİTİK GÜN 18 KASIM

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI İÇİN KRİTİK GÜN 18 KASIM
Editor: Uyanış Haber Merkezi
08 Kasım 2018 - 13:41

31 Mart 2019 Tarihinde yapılacak olan Mahalli Seçimler için Siyasi Partilerde aday belirleme süreci devan ederken, özellikle iktidar Partisi AK Parti’nin adayları için 18 Kasım’da yapılacak elektranik delege temayül yoklaması büyük önem arzediyor.

Özellikle görevdeki Belediye Başkan adaylarını yakından ilgilendiren 18 Kasım’daki toplantıda çıkacak sonuç birçok kentte ve Karaman’da şimdiden merak konusu oldu.

Yapılacak temayül yoklama sonuçlarının AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anında haberdar olacağı ve sonuçlar göre de mevcut başkanların durumunun netlik kazanacağı öğrenildi.

İşte Yaygın Basına yansıyan AK Parti’deki 18 Kasımdaki temayül ile ilgili haberler şöyle;

“AK Parti'de 18 Kasım'da 160 bin delegenin katılımıyla büyük bir toplantı gerçekleşecek. Bu toplantı belediye başkan adaylarının kaderinde belirleyici olacak.

160 BİN DELEGENİN GÖRÜŞLERİ ALINACAK

160 bin delege kendilerine verilen manyetik kartlar ile il ve ilçelerde kurulan bilgisayarlara giriş yaparak belirlenen anketleri dolduracak.

5 KRİTİK SORU

Anket sonuçları aynı gün içerisinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Ankette mevcut belediye başkanlarının kaderini belirleyecek 5 soru var.

"ÖNCELİĞİMİZ EN DOĞRU ADAYI BULMAK"

Teşkilatların sıkı bir şekilde çalışmasını isteyen Başkan Erdoğan, "Biz en doğru adayla seçime girdikten sonra bunun karşılığını alacağımıza, başarılı olacağımıza eminim. Şu an önceliğimiz en doğru adayları bulmak" ifadelerini kullanmıştı.

İYİ-ORTA-ZAYIF ŞEKLİNDE YANIT VERİLECEK

Milliyet'in haberine göre delegelere, “başkanların halkla ilişkileri”, “teşkilatla ilişkileri”, “belediye çalışmaları ve performansı”, “mevcut başkanın devam edip etmemesi” ile “kim aday olmalı” soruları yöneltilecek. Kim aday olmalı sorusu dışındaki sorulara, “iyi-orta-zayıf” şeklinde yanıt verilecek. İKİ YA DA ÜÇ İSİM İSTENECEK

Kim aday olmalı sorusuna ise AK Partili belediye olan yerlerde en fazla iki isim, olmayan yerlerde ise en fazla üç isim yazılması istenecek. Sistemde bu isimler de eşleştirilecek ve oylama bittikten hemen sonra sonuç alınabilecek.”

Bir başka haberde ise, AK Parti’de ilk kez yapılan SMS anketleri ile Milletvekillerinin İl’lerde yaptıkları tebdili kıyafetle yaptıkları yoklama sonuçları oldu.

Konu ile ilgili çıkan haber şöyle;

“AK Parti'nin İlk Kez Denediği SMS Anketinden Sürpriz Sonuçlar Çıktı”

AK Parti'nin, yerel seçimler konusunda halkın nabzını tutmak için ilk defa yaptığı SMS anketlerinden sürpriz sonuçların çıktığı belirtiliyor. AK Parti kurmayları, birçok yerde partinin gündemindeki isimler değil, farklı aday isimleri karşılaştıklarını dile getirdi.

VATANDAŞIN TERCİHLERİ ÖN PLANA ÇIKACAK

AK Parti'nin, 12 milyon seçmene gönderdiği SMS mesajlarında hem mevcut belediye başkanlarından memnuniyet, hem de yeni isim önerileri sorulmuştu. Özellikle “tebdil-i kıyafetle” yapılan çalışmalar ile SMS anketlerinden çıkan sonuçlar birbirini doğrular nitelikte. Bu sonuçlardan yola çıkılarak yapılan değerlendirmelerde 31 Mart 2019 seçimlerinde “Parti içinde yapılan temayüller değil, vatandaşın tercihlerinin” ön plana çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum