Reklam
  • Reklam
7. SÜNNET ŞÖLENİ

7. SÜNNET ŞÖLENİ

SARIVELİLER’DE KARACOĞLAN VE YAYLA ŞENLİKLERİ KAPSAMINDA  7. SÜNNET ŞÖLENİ

19 Haziran 2017 - 14:47


İlimiz Sarıveliler Belediyesi tarafından Geleneksel  Karacoğlan ve Yayla Şenliği programı kapsamında organize edilen 7. sünnet şenliği ile sünnet çağına gelmiş 32 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.
Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur, her türlü giderleri Belediye tarafından karşılanarak erkekliğe ilk adımı atan 32 çocuğu ziyaret ederek, çocuklara ve ailelerine geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Korkularını yenmek için çocuklarla sohbet eden ve çeşitli hediyeler veren Belediye Başkan Samur, “Sosyal Belediyecilik hizmetlerimiz arasında ücretsiz sünnet hizmetimizde yer alıyor. Dar gelirli ailelerimizin çocuklarını sünnet ettirerek onlara destek olmaya çalışıyoruz. Sarıveliler Belediyesi olarak bundan sonra da ücretsiz sünnetlerimiz devam edecek. Sünnet, hem dinimizin, hem de geleneğimizin bir gereğidir. Erkek çocuklarımızın hayatında, birkaç özel ve önemli an vardır. Askerlik gibi, sünnet de bu özel ve kutsal zamanlardan biridir. Biz, sünnet olan çocuklarımızın geriye baktıklarında bugünkü resimlerinde yer alacağımız için mutluluk duyuyoruz. Erkekliğe ilk adım atan tüm çocuklarımızın vatana, millete ve ailelerine hayırlı birer evlat olarak yetişmelerini temenni eder gözlerinden öpüyorum. Çocuklarımıza ve ailelerine geçmiş olsun” şeklinde konuştu.

Bu haber 1622 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ “ANLAT HEMŞEHRİM  DERTLEŞELİM
İYİ PARTİ “ANLAT HEMŞEHRİM DERTLEŞELİM" PROJESİYLE...
KMÜ 2. KİTAP FUARI BAŞLIYOR
KMÜ 2. KİTAP FUARI BAŞLIYOR