Reklam
Reklam

184 bin yetime bayramlık

184 bin yetime bayramlık

184 bin yetime bayramlık
Editor: Murat Özünal
28 Temmuz 2020 - 15:07

İHH, “Kurban Rahmettir” sloganıyla yürüttüğü Kurban 2020 çalışmaları kapsamında yurt içinde 114 bin 552, yurt dışında ise 70 bin yetim ve mağdur çocuğa bayramlık ulaştırmaya başladı.

İHH Karaman Şubesinden yapılan açıklamada, “İHH İnsani Yardım Vakfı, 28 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Kurban Rahmettir” sloganıyla Türkiye ve 52 ülkeye yola çıkıyor. Kurban bedelinin 900 TL olarak belirlendiği kampanya kapsamında ayrıca İHH, yetimler için de çalışmalar yürütüyor.

İHH, bayrama sevinçli girsinler diye yetim, ihtiyaç sahibi yetişkin ve mağdur çocuklara bayramlık kıyafet ulaştırıyor. Hayırseverlerin destekleriyle yapılacak olan çalışmayla birlikte yurt içinde 81 ilde 114 bin 552 yetime, yurt dışında ise 26 ülkedeki 70 bin yetime ulaşılacak.

İHH İnsani Yardım Vakfı, ayrıca geliştirmiş olduğu Yetim Sponsorluk Sistemi’yle birlikte 51 ülkede 97 bin 456 yetimin aylık bakımını üstleniyor.

Yetimleri Bayramda Sevindirmek İçin

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Bayramlık projesi aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki ve Türkiye’deki yetimlere yardımda bulunmak isteyen bağışçılar, BAYRAMLIK yazıp 3072’ye SMS göndererek 5 TL yardımda bulunabiliyor. 

Bayramda Karaman’da Kurban Eti Dağıtımları Gerçekleştirilecek 

Kurbanda kesilen kurban paylarından ilimizdeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için Karaman İHH bayramın ilk gününden itibaren öğleden sonraları (üç gün boyunca) açık olacak. Bayram öncesinde tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler bayramda ziyaret edilerek et dağıtımları gerçekleştirilecek.

Detaylı Bilgi İçin:

İHH’nın kurban ve bayramlık çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak ve bölge tercihi ile bağışta bulunmak için Fenari Mahallesi 297. Sokaktaki Karaman İHH İnsani Yardım Derneğini ziyaret edebilir, 0 554 150 60 70 arayabilirsiniz” denildi.

Bu haber 804 defa okunmuştur.