Reklam
Reklam

15 bin kişilik yeni stadyumda sona doğru

Stadyumun isminin ne olacağı ise herkes tarafından merak ediliyor

15 bin kişilik yeni stadyumda sona doğru

Stadyumun isminin ne olacağı ise herkes tarafından merak ediliyor

15 bin kişilik yeni stadyumda sona doğru
Editor: Murat Özünal
02 Mayıs 2019 - 09:56
Reklam

Karaman'da yapımı devam eden 15 bin kişilik şehir stadyumunda çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.

Karaman'a son derece modern, fonksiyonel ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek UEFA standartlarında bir stadyuma kavuşuyor.

TOKİ İşçi Konutları ve Üniversite Mahallesindeki okullar bölgesi arasında yapımı devam eden 15 bin kişilik stadyum inşaatında tribünlerin yapımı tamamlandı.

57 bin metrekare alan üzerine inşa edilen stadyum içerisinde futbol sahasının yanı sıra, bireysel sporların yapılabileceği salonlar, antrenman sahaları, alışveriş merkezleri, toplantı ve seminerlerin yapılabileceği salonlar bulunacak.

Karaman için önemli projeler arasında yer alan şehir stadyumu 2019 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Stadyumun isminin ne olacağı ise herkes tarafından merak ediliyor.

Bu haber 2097 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Fatih
  4 ay önce
  Iyi guzel hosta bal liginde 1 takim amatordede 9 takimi o*** ilimize stad fazla .. takim sayisi artirilmasi lazim alt yapiya onem verilmesi lazim .. devlet hastanemizde var ama doktor yok ne anladimda bu isten (:
 • Murat EKİZ
  4 ay önce
  Öz Türkçe olmalı stadyum un Türkçesi”Çeyniktey” dir.Madem ki Türk dilinin başkentiyiz.İsim öztürkçe olmalıdır.Kendi çocuklarımızın oynayacağı alt yapısı güçlü bir takım yaratılmalı.Bu potansiyel var.
 • Hüseyin Temiz
  4 ay önce
  Bence MEVLÜT AKGÜN STADI olmalı. Çünkü Karaman’da en uzun süre milletvekilliği yapan isim ve her kesim tarafından sevilen, hizmetleriyle bilinen bir insan. Dahası, herkes onu spora o*** sevgisiyle biliyor. Karaman’a her geldiğin her sabah stada spora gider. Bence kesinlikle MEVLÜT AKGÜN STADI olmalı
 • kenan
  4 ay önce
  Stad güzel hoşta oynacak takım yok koca ilin.En azından Konya nın Anadolu Selçukspor var ikinci ligte,o takımı alıp ikinci ligte Konyaspor un pilot takımı olabilir.
 • Emre aslan
  4 ay önce
  Stad 15 bin kişilik değil .12500 civarında .
 • Fikret Yıldızbaş
  4 ay önce
  Karamanoğlu Mehmet bey stadyumu yakışır
 • Mülayim Gazi
  4 ay önce
  Başka isim yok sanki. Mevlüt Akgün yazanı da kınıyorum. Adamakıllı güzel bişey olsun
 • Prof. Dr. Kenan Kaynaş
  4 ay önce
  Karaman'ımıza yeni yatırımlarl..Karaman'ımıza yeni yatırımlarla yeni eserlerin kazandırılması herkesin takdir ettiği bir çalışmadır. Hayırlı olsun, umarım yeni spor tesisleri ile Karaman'da tüm spor dallarında büyük bir atılım yapar. Yeni stadyumun ismi olarak yine Rahmetli Babamın ismi verilebilir. Çünkü kentimizin altyapısının temelleri 1965-1969 yıllarında onun Belediye Başkanlığı döneminde atıldı, şu anda hizmet veren stadyumun nasıl ve hangi imkanlarla yapıldığını ve o dönemdeki spordaki başarılar ortadadır. Vefatından sonra ise o dönemde yönetici o*** saygı değer insanlar büyük bir kadirşinaslık göstererek stadyuma onun ismini vermişlerdir. Diğer yandan yeni stadyumun yapıldığı bölgenin ilk altyapısını hazırlayıp bu bölgenin yerleşime açılması için imar planlarını yaptıran kişide Kemal KAYNAŞ dır. Kentin kalkınması için kendisini ve biz ailesini hiçe sayarak Karaman'a sahip çıkmış, ömrünü adamıştır. Tüm bunlar dikkate alınarak yeni stadyuma yine Kemal KAYNAŞ isminin verilmesi uygundur. Saygılar.